Bombonjera, poklon za Dan zaljubljenih

bombonjera poklon za dan zaljubljenih

Autor:

Redakcija
0 Shares

Ako ste u dilemi šta da poklonite za Dan zaljubljenih, odlučite se za bombonjeru. Bombonjere su izuzetno ukusne, cene su pristupačne, a oni kojima ih poklonite svakako će biti iznenađeni. Bombonjeru upakujte u providnu kesu i za vezivanje poklona upotrebite ukrasnu traku. A kada predate poklon, očekujte topao zagrljaj.

Šta je bombonjera?

Na italijanskom bomboniere, a na francuskom bonbonniere – u oba slučaja označava lepo upakovane čokoladice, punjene čokoladne bombone ili praline u malim kutijama različitog oblika. Osim za Dan zaljubljenih, odličan su poklon za rođendan, posetu, venčanje, jednom rečju, za svaku priliku u kojoj treba na lak način iskazati poštovanje.

Čokolada usrečuje

Čokoladne bombone sadrže triptofan, esencijalnu aminokiselinu neophodnu za stvaranje serotonina, a topljenje čokolade na jeziku podstiče lučenje endorfina. Oba su hormoni sreće, a naš organizam ih prirodno proizvodi i za vreme vođenja ljubavi. Čokolada sadrži i feniletilamin, materiju koja se nalazi u mozgu i pretvara se u dopamin. Osim što usrećuje, čokolada ublažava simptome stresa, jača mišiće, kosti i srce. U 100 grama mlečne čokolade ima: 12g kakaoa, 22g mleka u prahu, 48g šećera i 18g kakao putera, a u 100g gorke čokolade ima 48g kakaoa, 4g kakao putera i 48g šećera.

Kako je nastala čokolada?

Čokolada kakvu danas poznajemo postoji od 1828. godine, kada je u Holandiji patentirana hidraulična presa kojoj su se mlela zrna kakaovca i dobijao kakao prah. Englezi su 1847. godine otkrili kako da taj prah mešaju sa šećerom i rastopljenim kakao maslacem. Tako su dobili prvu čokoladu za jelo. Poznata švajcarska mlečna čokolada nastala je 1875. godine kao rezultat eksperimenta s mlekom kao glavnim sastojkom u čokoladi.


Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.